Zubní péče - Otázky a odpovědi

Jak dlouho trvá léčba, odstranění zubního kamene?

Na délku léčby má vliv několik faktorů, mezi které patří: plemeno, hmotnost, míra postižení, povaha, genetické dispozice a výživa. Určení jedné lhůty pro všechny psy je složité z důvodu výše uvedených faktorů. Při správné, pravidelné aplikaci (důležité upozornění: pravidelně 2x denně - nepravidelná aplikace stav sice nezhoršuje, ale výrazně nezlepšuje) podle našich vlastních zkušeností trvá 6 – 8 týdnů pro odstranění zubního kamene, déle ve specifických případech. Na produkty se vztahuje 100% záruka vrácení peněz  viz. Záruka vrácení peněz. 

 

Můj pes spolkl gel – hrozí mu nebezpečí? 

Ne, protože výrobky řady Oral Clean+Care obsahují pouze čistě přírodní látky, jsou proto naprosto neškodné pro zdraví Vašeho psa nebo kočky.

 

Pes nemá výrobek rád - nechutná mu.

Řady produktů Oral Clean + Care nejsou pamlsky, ale léčebné přípravky. Psi v tomto mohou být jako děti, které také nemilují kapky na kašel. Volba je na Vás jako na chovateli, zvládnout psa nebo odstranit zubní kámen v narkóze.

 

Jsou v řadě Oral Clean + Care kyseliny?

Ne, naše výrobky obsahují pouze výtažky z citrusových semen a bylinné oleje nikoliv kyselé šťávy, proto je pH produktů Oral Clean+Care je neutrální. Hlavní rozdíl je v celkovém účinku. Zatím co levný kyselý přípravek rozrušuje nejen plak, ale i zuby a zubní sklovinu, oleje obsažené přípravcích PLATINUM dlouhodobě vyživují tkáně, zabraňují infekci a odstraňují plak. 

 

Jak je to s obsahem alkoholu?

Podíl alkoholu, měřeno množství na aplikaci, je tak nízký. Vašemu psovi nebo kočce,nehrozí žádné nebezpečí. Obsah je podobný jako v tekutých lécích vhodných pro děti. Proto můžete produkty PLATINUM Oral Clean+Care naprosto bez obav aplikovat i nemocným nebo jinak oslabeným jedincům. Minimální obsah alkoholu je nezbytný pro rozpuštění některých účinných látek v přípravku.

 

Má výrobek vliv na zabarvení zubů?

Ne, protože řada Oral Clean+Care neobsahuje bělící činidla ani neobsahuje žádné kyseliny, tudíž nemá vliv na zabarvení. Zároveň je to důkaz, že nenapadá zubní sklovinu a jeho účinek je skutečně velmi jemný.

 

 Bude výrobek reagovat na homeopatickou léčbu?

Ano, protože výrobek obsahuje bylinné složky, např. mátu. Homeopatičtí veterináři doporučují kontrolu před použitím výrobku při probíhající homeopatické léčbě. Může se stát, že náš výrobek zastaví postup homeopatické léčby. 

 

Mám potíže s aplikací u své kočky.

Aplikace do tlamičky je samozřejmě velmi obtížná ve většině případech doslova nemožná, proto naneste gel např. na tlapku, kočka by jej měla instinktivně slízat. Pokud Vaše kočka nechce slízat gel z tlapky, ale snaží se je setřást nebo o něco otřít, můžete zkusit aplikovat gel na vousky nebo přímo do koutku tlamy.  V tomto případě je léčba o něco delší, ale funkčnost gelu tím není nijak narušena. Dejte našemu výrobku a Vaší kočce šanci zbavit se zubního kamene touto velmi šetrnou metodou.

 

Jaký je rozdíl mezi Oral Clean + Care gelem Classic a gelem s lososovým olejem?

Řada Oral Clean + Care gel s lososovým olejem obsahuje přidaný lososový olej, má proto mírnější chuť, než řada Classic a je proto preferován mnohými zvířaty.

 

Měl bych si pořídit sprej nebo gel?

To závisí pouze na Vás a Vašem zvířeti. Sprej má tu výhodu, že může být aplikován rychleji a snadněji se dávkuje. Ale některá zvířata se bojí syčivého zvuku spreje a mohou reagovat tím, že zatřesou hlavou, což aplikaci komplikuje. Gel se snadněji aplikuje větším psům. Účinek gelu i spreje garantujeme se shodným výsledkem.

Gel je těžké dostat ze dna lahvičky.

Uchovávejte, prosím, lahvičku dnem vzhůru.

 

Gel mi někdy sklouzne z prstu.

Uchovávejte gel v chladničce dnem vzhůru. Změní se nejen jeho konzistence a nebude tak vodnatý, ale i dávkování bude mnohem přesnější.